ÇÖZÜMLERİMİZ

Termoplastik FDA Bantlar

Termoplastik FDA Bantlar aynı zamanda homojen veya monolitik bantlar olarak da bilinmektedir. “Kolay Temizlenebilirlik” aranan gıda “Taşıma/Konveyör” uygulamalarında kumaş katmanlı standart konveyör bantlara ve modüler bantlara göre pek çok alanda avantaj sağlar.

Termoplastik gıda konveyörleri işletme maliyeti açısından büyük faydalar sunar.

  • Su tasarrufu sağlar,
  • Temizlik sürelerini kısaltır,
  • Temizlik maliyetlerini düşürür,
  • Temizlik kalitesini arttırır,
  • Bakım/değişim sürelerini kısaltır,
  • Konveyörlerin kullanım ömrünü arttırır,
  • Enerji tasarrufu sağlar.

Ürün Grupları

Gates Gıda Uyumlu Konveyörler

Pozitif Tahrikli Gıda Uygunluk Belgeli Homojen Konveyör Bantlar

PosiClean®/FlatClean®/CenterClean®

(1219mm ene kadar)

BanderBand Homojen Düz TPU Konveyör Serisi

Desenli veya Düz Gıda Uygunluk Belgeli Homojen Konveyör Bantlar

85A – 95A – 90D TPU

(Düz/Parlak- Düz/Mat – Kumaş Desen – Piramit/Waffle Desen- Tırtıl Desen)

Gates Gıda Uyumlu Geniş Zaman Kayışları

Dişli Gıda Uygunluk Belgeli Konveyör Bantlar

T10 – H(1/2”) – HTD8M – 5MGT

(450mm ene kadar)

Avantajları

Kolay Temizlenir

Kolay temizlenebilir yüzey yapısı sayesinde daha az su ve temizleyici ile daha kısa sürede mükemmel temizliğe ulaşabilirsiniz. Temizlik sürelerinizi kısaltın ve aynı gün içerisinde daha fazla üretim yapın.

Antimikrobik özelliği sayesinde mikropların bant üzerine yerleşmesine izin vermez, sürdürülebilir gıda güvenliği sağlar.

Ekstra Dayanıklı Yapı

Özel poliüretan yapısı ve içine gizlenmiş Aramid kordlar sayesinde en uzun konveyör uygulamalarında ve/veya en ağır yüklerde bile fırfırlanma ve uzama yapmaz.

Özel formüle edilmiş poliüretan yapısı sayesinde donmuş ürünlerin taşınmasına ve soğuk üretim koşullarına uygundur. Soğukta çatlama, kırılma, yırtılma yapmaz ve sorunsuz bir şekilde çalışır.

Uzun Kullanım Ömrü

Termoplastik homojen poliüretan yapısı sayesinde kaynaklanabilir, özelleştirilebilir, tamir edilebilirdir. Palet, fırfır, kılavuz gibi uygulamalarda pürüzsüz ve hatasız kaynaklar ile gıda güvenliğini tehlikeye atmaz.

Kolay kaynaklanabilir özel yapısı ile konveyörü değiştirmek yerine tamir ederek konveyör kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz.

Yağlara ve Kimyasallara Dayanır

Özel poliüretan formülasyonu ile yağlara, asidik ve bazik çözeltilere ve temizleyici kimyasallara yüksek dayanım gösterir. Böylelikle gıda yıkama, suyunu alma, suda bırakma, soslama ve arındırma işlemlerinde güvenle kullanılabilir. Dayanıklı yapısı sayesinde modüler bantlara göre daha uzun ömürlüdür.

Kesilmelere Dayanıklı

Kesilmeye dayanıklı yapısı sayesinde yürüyen hatlarınızda ürün konveyör üzerindeyken bıçakla çalışabilir trimleme, düzeltme ve ayıklama yapabilirsiniz. Kesilme dayanımı aynı zamanda kenar yırtılmaları ve çatlamaların da önüne geçen bir özelliktir. Özel üst yüzeyi sayesinde bıçak ile çalışma esnasında mikrop ve bakterilerin üreyebileceği kesikler oluşmaz.

Temiz ve Kolay Montaj Uygulamaları

Konveyörlerin en sıkıntılı süreçleri montaj ve demontajdır. Gates pozitif tahrikli kolay temizlenebilir gıda konveyörleri için 5 farklı ekleme yöntemi sunar. Patentli PosiLace® yöntemi ile gıda güvenliğini riske atmadan konveyörlerinizi sonsuz hale getirebilirsiniz. Termoplastik yapısı ile yerinde montaja imkan verir. Size en uygun ekleme yöntemi için uygulama mühendislerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

PosiClean/FlatClean

Sürdürülebilir Gıda Güvenliği
100%
Temizlenebilirlilik
100%
Kimyasal Dayanım
80%
Mekanik Dayanım
100%
Ürün Maliyeti
80%
İşletme Maliyeti
20%

Kumaş Katmanlı Bant

Sürdürülebilir Gıda Güvenliği
40%
Temizlenebilirlilik
20%
Kimyasal Dayanım
20%
Mekanik Dayanım
30%
Ürün Maliyeti
20%
İşletme Maliyeti
70%

Modüler Bant

Sürdürülebilir Gıda Güvenliği
80%
Temizlenebilirlilik
40%
Kimyasal Dayanım
50%
Mekanik Dayanım
60%
Ürün Maliyeti
60%
İşletme Maliyeti
80%

1997’den Günümüze Kaliteli Ürün

Orhan Sanayi Kayışları 1997 yılından bu yana Gates Poliüretan Zaman Kayışları Türkiye Distribütörü, 2007 yılından bu yana Gates Poliüretan Zaman Kayışları Yetkili Üreticisidir.

Kaliteli – Nitelikli – Yenilikçi Konveyör Çözümleri

BanderBand konveyör bantlar Orhan Sanayi Kayışları’nın bir markasıdır.

Orhan Sanayi Kayışları 40 yıllık uluslararası bağlantıları ile Avrupa’nın önde gelen konveyör bant üreticilerine üstün nitelik ve kaliteye sahip ürünler ürettirir. Bu ürünlerin bütün konfeksiyon işlemlerini ise 20 yıllık kayış konfeksiyonu tecrübesi ile kendi atölyelerinde gerçekleştirir. Tek bir marka altında bütün konveyör bant çözümlerini sunar.