ÇÖZÜMLERİMİZ

HAKKIMIZDA

OSK’dan Merhaba,

Ben Orhan Kütükoğlu. Bu şirketi kurduğum gün yalnızca V kayışlarının ticaretiyle ilgileniyordum. Sürekli artan başarılar ve çeşitlenen müşteri talepleriyle günümüzde kayış özelleştirmeleri yapığımız, çözümler sunduğumuz özgün bir üretim tesisine sahibiz. Ürünlerimiz dünyanın 4 bir yanından talep görüyor. Müşterilerimizin güçlü bir ortağı olarak en zorlu ihtiyaçları ve sorunları için çalışıyoruz. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim en büyük mutluluğumuzdur.

TARİHÇE

1979

İlk Adres

Orhan Kütükoğlu 1979 yılında Bursa Uluyol No:16/B adresinde 70 m2’lik bir işyerinde kauçuk V kayışları satmak amacıyla Orhan Ticareti kurdu.

1995

Mectrol Poliüretan Zaman Kayışları

1995 yılında ürün çeşitliliğinin arttırılması için Dünya’nın önde gelen poliüretan zaman kayışları üreticisi Amerikalı Mectrol firması ile Türkiye Distribütörlük anlaşması yapıldı.

2000

Türkiye’deki İlk Poliüretan Zaman Kayışı Ekleme Sistemi

Mectrol firmasından teknoloji transferi yolu ile Türkiye’deki ilk poliüretan zaman kayışı ekleme sistemi kurulumu yapılmıştır.

2002

İkinci Adres – İkinci Kuşak

Gelişen ürün çeşitliliği ve artan üretim kabiliyetleri için Bursa Uluyol No:9 adresindeki 3 katlı yeni işyerine geçilmiştir. Aynı yıl Ebru Yıldırım ikinci kuşak olarak işletmenin finans biriminde çalışmaya başlamıştır.

2004

Artan Üretim Kabiliyetleri

Poliüretan zaman kayışları üzerinde kauçuk ve poliüretan kaplama, hassas delik delme, profil uygulamaları ve talaşlı işlemler Türkiye’de ilk defa Orhan Ticaret firmasında gerçekleştirilmiştir.

2007

Gates Poliüretan Zaman Kayışları Yetkili Üreticisi ve Üçüncü Adres

Mectrol firmasının Amerikalı bir başka kayış devi Gates firmasına satılmasından sonra üretim kabiliyetlerimiz ve kalitemiz Gates Yetkili Üretici sertifikası ile ödüllendirilmiştir. Artan üretim çeşitliliği ve kapasitesi ile NİLTİM Yaylalı Sokak No:10 adresindeki üçüncü adesine taşınmıştır.

2012

Özel Uygulamalar

Dünya’da sayılı firmanın uygulamasını yapabildiği yeni teknolojilerin Türkiye’de ilk defa uygulamaları yapılmıştır. Form Taşlama, Pin-Joint / Screw-Joint Ekleme Yöntemi, Kalıp/Aparat Atölyesi, Silikon kaplama

2013

Almanya’da bir Türk Markası

Gelişen ürün çeşitliliğimiz ile ihracat potansiyelinin arttırılması amacıyla Hannover MDA 2013 fuarına katıldık. Aynı sene Türkiye’de ilk enjeksiyon profil üretimini gerçekleştirdik.

2015

Ar-Ge’den Üretime / Hannover IMDA 2015 Fuarı

Dünya’da sayılı ülkenin uygulayabildiği geniş zaman kayışların silikon ile kaplanması teknolojisi geliştirdik. İlk defa ar-ge faaliyetlerimiz ile özgün bir teknolojiyi ülkemize kazandırdık. Aynı yıl ilk CNC işlem merkezini devreye aldık. Artan ihracat faaliyetlerimizi desteklemek amacıyla Hannover IMDA fuarına katıldık.

2017

Hannover IMDA 2017 Fuarı / Alan Genişletme Çalışmaları

Almanya’da düzenlenen Hannover IMDA 2017 fuarında CNC işlem görmüş yeni ürünlerimiz ile silikon kaplamalı ürünlerimizi yurtdışı müşterilerimize tanıttık. Üretim alanında yapılan yeni yatırımlar ile %30 üretim alanı artışı sağladık.

2018

WIN Istanbul 2018 / Dördüncü Adres – Fabrika / Merhaba Max Schlatterer Esband

Genişleyen ürün çeşitliliğimiz ile Win İstanbul 2018 fuarında iş ortaklarımız ile buluştuk. Üretim alanında yapılacak yeni yatırımlara yer açabilmesi için 1400 m2 kapalı alana sahip fabrikamıza taşındık. Dünyada sonsuz karkas düz kayışların mucidi Max Schlatterer Esband ile çözüm ortaklığına başladık.

2019

Amerika’da Bir Türk Markası / Merhaba BanderBand / Yeni Makinalar – Yeni Ürünler

Amerika’da düzenlenen Dünya’nın en büyük paketleme fuarı olan Pack Expo 2019- Las Vegas Fuarına katılarak geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizi tanıttık. Genel maksat düz taşıma konveyörlerinde yeni markamız BanderBand piyasaya sürüldü. Yüksek frekans kaynak makinası, konveyör konfeksiyonu üretim hattı, otomatik metraj kesim ve sarım makinası, kaplama çekim hattı, CNC kayış işleme merkezi, baskı hattı gibi pek çok hat ve makine devreye alındı.

EKİBİMİZ

TUTKULU BİR EKİP HER ŞEYİ BAŞARABİLİR.