ÇÖZÜMLERİMİZ

Kılavuz Uygulamaları

Kılavuz uygulamaları zaman kayışlarında eksenel kaymaların önüne geçmek için uygulanan özel işlemlerdir. Bu uygulamalar pozisyon hassasiyeti gerektiren veya çok uzun “Taşıma/konveyör” uygulamalarında tercih edilir.

Orhan Sanayi Kayışları olarak müşterilerimize standartların dışında 5 farklı kılavuzlama sistemi öneriyoruz.

Uygulamalar

PU/PVC Kılavuzlar

Poliüretan ve PVC malzemeden üretilmiş standart “V” ve kare formda kılavuzlar kayışların diş bölgesine titizlikle kaynaklanır. Diş bölgesindeki bu kılavuz çıkıntı sayesinde kayışınız eksen içerisinde kalır ve salınım yapmaz.

Kendiliğinden Kılavuzlu Zaman Kayışları

Kayış ile birlikte üretilen orta kısımında “V” formda bir kılavuzlama çeşididir. Sonradan uygulanan V kılavuzlara göre ölçü hassasiyeti gerektiren durumlarda tercih edilir. Dişler ile uyumlu tırtıllı yapısı sayesinde kasnak çapları etkilenmez. Kolay uygulanabilir ve tutarlı sonuçlar vermesi sebebiyle OEM uygulamalarında rahatlıkla kullanılabilir.

Hassas Kılavuz Kanalları

Kılavuzlamanın dişli üzerinden yapılmasına imkan tanıyan özel bir kılavuzlama seçeneğidir. PU/PVC kılavuzlar ile yapılan uygulamalara göre daha hassas sonuçlar üretir. İşlem hassasiyeti bu uygulamada ön plana çıkar. Dişli üzerine özel bir kılavuz bileziği yerleştirmek gerektirir.

Ekstrüzyon Kılavuzlar

Kayışın diş bölgesine uygulanan oldukça teknik ve yeni bir yöntemdir. Uygulama sayesinde kayışın diş bölgesinde istenilen geometride kılavuzlar elde edilebilir. Ancak bu yöntemi sadece yüksek adetli veya OEM ürünler için uygundur.

Sırttan Kılavuzlama

Kayışları diş bölgesinden olduğu gibi sırt bölgesinden de kılavuzlama imkanı vardır. Kılavuzlama poliüretan veya PVC malzemeden kare veya “V” şeklindeki şeritler ile sağlanabilir. Sırt bölgesinden yapılan kılavuzlama daha kolaydır ancak montaj esnasında ek parçalar gerektirebilir.

40 Yıllık Tecrübe ile Türkiye’nin Poliüretan Kayış Uzmanı

“Ortech” Kayış Çözümleri Orhan Sanayi Kayışları’nın 40 yıllık sanayi kayışları tecrübesinin poliüretan kayışlar ve özel üretim kayışlar ile buluştuğu markasıdır. Türkiye’de bir çok üretim tekniğinin ilk ve tek uygulayıcısıdır. Patentli özel çözümleri ve yüksek teknik bilgi birikimi ile müşterilerinin poliüretan sanayi kayışları alanında çözüm ortağıdır. Orhan Sanayi Kayışları 2007 yılından bu yana Gates Poliüretan Zaman Kayışları Yetkili Üreticisi’dir.